(Фото) Лавров на средби со значајни дипломати…

Министерот за надворешни работи на Руската Федерација,…

Шаленберг од Скопје: ОБСЕ е на апарати

Министерот за надворешни работи на Австрија, Александар…

Се дозна кои земји-членки се против украинското…

Австрија и Унгарија се меѓу членките на…

Австрија го продолжува рокот за гранична контрола…

Австриското Министерство за внатрешни работи соопшти дека…

Австриска министерка: ЕУ да одржи меѓувладини конференции…

Австриската министерка Каролине Едштадлер преку објава на мрежата Икс…

(Фото) Се сруши хеликоптер на австриската војска

Австриската армија се соочува со серија несреќи…

Арсовска се сретна со новоименуваниот австриски амбасадор…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска…

Носорог убил чувар во зоолошка и тешко…

Чувар во зоолошка убиен од носорог, а…

Ковачевски со новиот австриски амбасадор: Имаме силна…

На новиот австриски амбасадор Мартин Памер му…

Австрија бара да остане ветото за Бугарија…

Австрискиот министер за внатрешни работи Герхард Карнер…