ЕДЕН ВОЈНИК ЗАГИНА, еден е ранет во…

ЕДЕН војник загина, а еден офицер е…

Романија со протестна нота до Австрија поради…

Шефот на романската дипломатија, Богдан Ауреска, ја…

Да видат како е: Бугарија “ќе јаде”…

Австрискиот министер за внатрешни работи Герхард Карнер…

Оливер Спасовски одржа предавање во австриското сојузно…

Со задоволство ја прифатив поканата од австрискиот…

Рускиот амбасадор во Австрија: На ЕУ ѝ…

На ЕУ и се заканува повторување на…

Австрискиот МНР: Се надевам дека Косово наскоро…

Министерот за надворешни работи на Австрија, Александар…

Австрија бара Русија да го запре гранатирањето…

Австриското МНР ја повика Русија да го…

Австрија е против ограничување на цената на…

Австрија во моментов не може да гласа…

Мора да се штеди: Австриска покраина размислува…

Австриската покраина Долна Австрија размислува поради енергетската…

Брачен пар од Македонија враќал километражи на…

Австриската полиција влегла во трага на брачен…