Лукашенко гледа опасност во НАТО: Ако се…

Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко, коментирајќи ја…

И противник на Лукашенко почина во затвор:…

Во затвор почина и противник на белорускиот…

Путин и Лукашенко зборувале за сојуз со…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска се сретна…

Лукашенко: Африка доживува ренесанса, станува клуч за…

Африканскиот континент станува клуч за одржливиот развој…

„Заедно ќе ги надминеме сите тешкотии“: Путин…

Рускиот претседател Владимир Путин, честитајќи му го…

Лукашенко за смртта на Пригожин: „Тој никогаш…

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, изјави дека…

Лукашенко: Путин ќе биде реизбран за претседател…

Рускиот претседател Владимир Путин ќе биде реизбран…

Ден-два пред почетокот на специјалната операција Путин…

Неколку дена или еден ден пред почетокот…

Лукашенко ќе ја зближува Белорусија со ЕУ

Белорусија е подготвена да ги поправи врските…

Лукашенко: Се надевам дека нема да го…

Белорускиот претседател Александар Лукашенко изјави дека се…