Путин и Лукашенко повторно во црква

Претседателите на Русија и Белорусија, Владимир Путин…

Бомба од Лукашенко: Вагнер сакаат да одат…

Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко изјави дека…

Денеска средба Путин-Лукашенко

Белорускиот претседател Александар Лукашенко вчера допатува во…

Лукашенко: Европа си ја става главата на…

Самите западни политичари ја ставаат главата на…

Лукашенко потврди: Пригожин пристигнал во Белорусија

Белорускиот претседател Александар Лукашенко потврди дека шефот на руската…

Лукашенко со страшно предупредување: Еден погрешен чекор…

Ситуацијата на планетата е таква што е…

Нека треперат нашите непријатели

Белорускиот претседател Александар Лукашенко повтори дека тие…

Лукашенко откри кога Белорусија може да се…

Белорусија е подготвена да се приклучи на…

Лукашенко: Мојата диктатура е мало дете за…

Белоруската „диктатура“ е „мало дете“ во споредба…

Лукашенко за нуклеарното оружје во Белорусија: Не…

Распоредувањето на руското нуклеарно оружје треба да…