Вучиќ: Да се загрижев јас за германските…

Ако некој од нас наводно бил загрижен…

Бербок: Земјите од Западен Балкан целосно припаѓаат…

Министерката за надворешни работи на Германија, Аналена…

Захарова се подбива со Бербок: Толку ли…

Портпаролката на руското МНР, Марија Захарова, се…

Бербок: Паузата на Западот од Украина би…

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок…

Бербок: Потребна е меѓународна одговорност за Газа!

Лесни решенија за овој исклучително тежок конфликт нема да…

Бербок: Ќе му обезбедиме „зимска заштита“ на…

Германија планира да ја прошири и зголеми…

Бербок: Путин се обидува да го одвои…

Рускиот претседател Владимир Путин „ќе продолжи да…

Бербок повторно промовира постепена интеграција наместо целосно…

Министерката за надворешни работи на Германија, Аналена…

Бербок: ЕУ треба паралелно да отпочне со…

Шефицата на германската дипломатија Аналена Бербок на…

Бербок во втора посета на Израел од…

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок…