Сериозни проблеми во бугарската Армија: Огромен недостиг…

Бугарската армија се соочува со сериозен недостиг…

Радев пресече: Бугарската армија мора да се…

Во никој случај не треба да се…

Орбан: Да се соочиме со реалноста –…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан рече дека на…

Си ја бранат државата: Во украинската армија…

Околу 40.000 жени во моментов служат во…

Бугарската армија го презема обезбедувањето на државната…

Делови од Министерството за одбрана на Бугарија…

(Фото) “Србија има моќен сојузник”: Како Русија…

Русија со оружје им помага на браќата…

Дури сега ќе биде пекол: Си Џипинг…

Кинескиот лидер нареди да се подготви армијата…

(Фото) Почна …Кинеската армија до своите војници:…

Кинеската армија објави порака: Подгответе се за…

Американците не сакаат да служат во Армијата:…

Министерството за одбрана на САД планира да…

Средба на претседателот Пендаровски со генералот Ејрик…

Како што беше најавено денеска беше пречекана…