Џонсон утре ќе ги посети ОАЕ за…

Британскиот премиер Борис Џонсон утре ќе отпатува во Обединетите…

Финскиот претседател остро кон Путин: Погледни се…

Финскиот претседател Саули Нинисто запрашан на заедничката прес-конференција со…

Јапонскиот премиер предупредува: Русија може да изврши…

Британскиот и јапонскиот премиер, Борис Џонсон и Фумио…

Џонсон до украинските пратеници: Украина ќе ја…

Украина ќе ја победи Русија и повторно…

(Видео) Џонсон: Ситуацијата е парадоксална, Путин има…

Британскиот премиер Борис Џонсон изјави во денешното интервју за…

Џонсон призна: Војната во Украина може да…

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека…

Британските пратеници покренаа истрага против Борис Џонсон…

Против Борис Џонсон е покрената истрага. Британските…

Западните лидери се согласија: Потребно е да…

Западните лидери се согласија за потребата да…

Британските пратеници ќе “судат” дали Борис Џонсон…

Британските парламентарци ќе добијат можност да гласаат…

Скандал: Озлогласениот израелски систем “Пегазус” бил користен…

„Пегазус“ ги таргетираше премиерот на Обединетото Кралство…