Џонсон: Размислував да дадам оставка, ама не…

Британскиот премиер Борис Џонсон вели дека размислувал…

Џонсон утре ќе ги посети ОАЕ за…

Британскиот премиер Борис Џонсон утре ќе отпатува во Обединетите…

Финскиот претседател остро кон Путин: Погледни се…

Финскиот претседател Саули Нинисто запрашан на заедничката прес-конференција со…

Јапонскиот премиер предупредува: Русија може да изврши…

Британскиот и јапонскиот премиер, Борис Џонсон и Фумио…

Џонсон до украинските пратеници: Украина ќе ја…

Украина ќе ја победи Русија и повторно…

(Видео) Џонсон: Ситуацијата е парадоксална, Путин има…

Британскиот премиер Борис Џонсон изјави во денешното интервју за…

Џонсон призна: Војната во Украина може да…

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска изјави дека…

Британските пратеници покренаа истрага против Борис Џонсон…

Против Борис Џонсон е покрената истрага. Британските…

Западните лидери се согласија: Потребно е да…

Западните лидери се согласија за потребата да…

Британските пратеници ќе “судат” дали Борис Џонсон…

Британските парламентарци ќе добијат можност да гласаат…