Нигерија ќе се приклучи на БРИКС во…

Африканската нација гледа на членството како начин…

Пакистан поднесе барање за приклучување кон БРИКС

Исламабад поднесе барање за приклучување кон БРИКС…

Официјално соопштение на БРИКС: Повикуваат на директни…

Лидерите на земјите од БРИКС повикаа на…

Путин: Пропаднаа обидите на САД сами да…

Монополизацијата на улогата на единствен посредник во…

Путин ќе учествува на вонредниот самит на…

Состанокот ќе биде посветен на тековната ескалација…

Кина кани нови членки во БРИКС: Аргентина…

Кина денеска ја потврди својата поддршка за…

Александар Шешељ: Патот за Србија е одбрана…

Без разлика дали е на власт или…

Лавров: Обидот на западот да го сврти…

Западните обиди да ја претвори Русија во…

Русија има за цел јакнење на стратешкото…

Како дел од претседавањето со БРИКС, Русија…

БРИКС: Кинескиот јуан го надмина еврото и…

Членката на БРИКС, Кина, агресивно ја турка…