Го прогласија за умрено: ЕУ бара измена…

Владите на Европската унија го засилија притисокот врз Фајзер и другите…

Грчкиот министер за здравство: Наесен веројатно ќе…

Министерот за здравство на Грција Танос Плеврис…

Намириса профит: Бил Гејтс ќе го поддржи…

Партнерството помеѓу американскиот производител на лекови Фајзер…

“Модерна” ќе произведува вакцина против мајмунски сипаници

Додека вирусот на мајмунски сипаници се шири во САД…

Интерес за вакцинација против Ковид-19 нема ама…

Доцнат детските вакцини против Ковид кои требаше…

Наскоро пристигнуваат нови вакцини против Ковид-19

Најдоцна до септември треба да бидат одобрени…

Фајзер сака и децата од 5 до…

Фармацевтската компанија Фајзер денеска соопшти дека сака…

Грција препорачува четврта доза вакцина против Ковид-19…

За граѓаните над 60-годишна возраст во Грција,…

Директорот на Фајзер: Интензивно работиме вакцината против…

Извршниот директор на „Фајзер“, Алберто Бурла, во…

Бајден прими четврта доза вакцина

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ја прима…