САД размислуваат да препорачаат годишна вакцина за…

САД најверојатно ќе почнат да препорачуваат годишни…

Германски инфектолог: Во иднина задолжително да се…

Германскиот инфектолог Андреј Трампуж вели дека верува…

Американската ФДА одобри нова вакцина против Ковид-19,…

Американската Агенција за заштита од заразни болести…

Германската влада ќе дистрибуира 19.500 дози вакцина…

Германската влада ќе дистрибуира следната недела 19…

Одобрена за употреба првата бивалентна вакцина против…

Првата бивалентна засилувачка вакцина на Модерна против…

Ајде реприза: Одобрена вакцина против мајмунски сипаници

Европската агенција за лекови (ЕМА) објави дека…

Нема крај: ЕУ ќе препорача дополнителна доза…

Здравствените агенции на Европската Унија денеска ќе…

Ајде нова стота доза: СЗО поддржа употреба…

Советничката група на Светска здравствена организација (СЗО)…

Го прогласија за умрено: ЕУ бара измена…

Владите на Европската унија го засилија притисокот врз Фајзер и другите…

Грчкиот министер за здравство: Наесен веројатно ќе…

Министерот за здравство на Грција Танос Плеврис…