Бебе во тешка здравствена состојба оставено во…

Бебе во тешка здравствена состојба било оставено…

Маж од велешко Бањица каснат од змија,…

Во велешко е регистриран уште еден случај…

Претрес во Велес, приведени дилери

На 10.06.2024 околу 16.00 часот во Велес,…

Претрес во велешко Сојаклари, едно лице е…

На 05.06.2024 во 23.45 часот, полициски службеници…

Возот од Велес утрово не тргна за…

Утрово голем број патници кои од Велес…

Мојсоска: Левица е втора партија во Кисела…

Левица веќе се наметнува како втора партија…

Во Вардар во Велес најдено тело на…

Во реката Вардар во близина на место…

Помалку познати факти за Гемиџиите од Апасиев…

ЗА ГОДИШНИНАТА ОД СОЛУНСКИТЕ АТЕНТАТИ НА ГЕМИЏИИТЕ…

Станала директорка со лажен сертификат за познавање…

Единицата за корупција при Одделот за сузбивање…

Бочварски од Велес: Вложивме 1,1 милион евра…

Инвестициите во инфраструктурата се од клучно значење…