Коалицијата СДС и ДПМНЕ здружено изгласа план…

Коалицијата меѓу СДСМ и ДПМНЕ перфектно функционира…

Велешанец лажно се претставувал како полицаец за…

Притворен е четириесетиедно годишен жител на велешкото…

Велешанец крадел претставувајќи се како полицаец

Четириесет иедногодишниот А.К. од велешко Горно Оризари,…

Патот Велес – Градско ќе биде затворен…

Делницата Велес – Градско поради асфалтирање ќе…

Во Велес синоќа уапсени седуммина, полицијата пронашла…

Министерството за внатрешни работи соопшти дека ноќеска…

Левица: Скандалозен избор на директор на основно…

Лолакниот огранок на Левица во Велес реагира…

(Фото) Поради сообраќајка блокиран патот од Велес…

Поради сообраќајна незгода, блокиран е регионалниот пат…

24-годишно момче со автомобил излетало од патот,…

Дваесет и четиригодишно момче од Велес со…

Приведен дилер од Велес, пронајдена дрога

На 08.07.2023 во 14.10 часот во Велес,…