Мадуро: Победија Русија и Путин

Венецуелскиот претседател Николас Мадуро изјави дека Русија…

Мадуро го подржа Лавров во ОН: Не…

Венецуелскиот претседател Николас Мадуро го поддржа говорот…

(Видео) Го удирале и го навредувале: Венецуелскиот…

Лидерот на венецуелската опозиција Хуан Гуаидо изјави…

Венецуелски пратеник: Европа не може да ги…

Европа нема да може да ја замени…

Сојузник на Русија ама ќе продава нафта…

Венецуела е сојузник на Русија, но е…

Нов воен сојуз на повидок? Русија ги…

Венецуела ќе ја прошири соработката со Русија…

Јужна америка станува отпорна на оркестрирани пучови…

Претседателот на Венецуела Николас Мадуро го изрази…