Европскиот парламент одобри визна либерализација за Србите…

Европскиот парламент изгласа визна либерализација за имателите…

Во првите шест недели по визната либерализација,…

Претседателот на Самостојниот синдикат на приватниот сектор…

Визната либерализација на Косово ќе му заштеди…

Косовската бизнис алијанса проценува дека визната либерализација…

Европскиот парламент ја одобри визната либерализација на…

Европскиот парламент денеска ја одобри визната либерализација…

Европскиот парламент денес одлучува за визна либерализација…

На денешната пленарна седница на Европскиот парламент…

Заменик премиерот на Косово најави визна либерализација…

Вицепремиерот на Косово, Бесник Бисљими, најави дека…

Приштина “во офанзива”: Османи ќе бара визна…

Претседателката на Косово, Вјоса Османи отпатува попладнево за Чешка,…

Шолц: Ќе се ангажирам за визна либерализација…

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска изрази задоволство…