Денеска започнува воената вежба на Кина во…

Кина денеска почнува воени вежби во некои…

(Фото) Ако фотографиите се застрашувачки, замислете како…

Кинеската телевизија објави фотографии од воените вежби…

Јапонија, САД и Австралија ќе учествуваат на…

Следниот месец јапонските одбранбени сили за првпат…

Американски војници и оклопни возила се истоварија…

Околу 150 американски војници и воена опрема…

(Галерија) Што може „Лазар 3“: Српската пешадија…

Во базата „Југ“ и на полигонот „Боровац“…

Иран: Маневрите во Персискиот Залив се предупредување…

Воените вежби предводени од Иран оваа недела…