Германија подготвува сценарија во случај на војна,…

Магазинот „Шпигел“ објави дека претставници на германската…

Орбан: Нема да дозволиме нашите деца да…

Унгарија не им се продава на Брисел,…

Борел: Европа се соочува со две војни…

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика…

13% од македонските граѓани сметаат дека Украина…

13% од македонските граѓани сметаат дека Украина…

Во центарот на српските вооружени сили во…

Во центарот на српските вооружени сили за…

Папата Франциск: Војната е измама и пораз,…

Војната е измама, а мирот се постигнува…

(Видео) Апасиев: Ај направете војна да ве…

- Албанската полиитчка елита во Македонија е…

(Видео) Орбан со чудна порака по повод…

Како што пренесува порталот „Унгарија денес“, Орбан…

Зеленски: Очекуваме силен руски напад кон крајот…

Украина се соочува со „нова фаза“ на…

Курти го повика Специјалното обвинителство да ги…

Косовскиот премиер Албин Курти го повика Специјалното…