Министерството за одбрана на Русија: Соборени се…

Портпаролот на Министерството за одбрана на Русија,…

Украинските воени сили се заканиле на границата…

Гувернерот на Курската област Роман Старовојт изјави…

Лукашенко: Веќе се формирани единици од илјадници…

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко изјави дека…

Министерство за одбрана на Русија: Соборивме три…

Руската армија во текот на ноќта собори…

Министерството за одбрана на Русија: Погодивме 12…

Руската армија уништи два системи С-300 во…

Четири руски ракети погодија инфраструктурни објекти во…

Четири руски ракети погодија инфраструктурни објекти во…

Баербок: Русија се обидува да предизвика глобална криза…

Шефицата на германската дипломатија Аналена Баербок изјави…

Каква е состојбата на релација Николаев-Керсон?

Состојба на релација Николаев-Керсон.. Сè уште нема…

Податоците на ОН покажуваат дека 6,03 милиони…

Руската инвазија која започна на 24 февруари,…