Расте цената на нафтата, се намалува цената…

Природниот гас во Европа утрово падна за…

“Гаспром”: Нема гас за Германија

Рускиот енергетски гигант „Гаспром“ денеска соопшти дека…

Ова нема крај: Цените на гасот во…

Цените на гасот во Европа го започнаа…

Извозот на гас на „Газпром“ падна за…

Рускиот гасен гигант „Газпром“ соопшти дека неговиот…

„Во моментов нема индикации дека ќе престане…

Откако руската државна компанија „Гаспром“ денеска ја…

Каква реалност нѐ очекува ако Русија каже…

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и…

Гаспром: Русија продолжува да испраќа гас во…

Русија продолжува да испраќа гас во Европа…

Сите грчки компании-купувачи се префрлија на плаќање…

Сите грчки компании-увозници на руски гас одлучиле…

Војна е војна, но бизнис е бизнис:…

Рускиот нафтен гигант „Гаспром“ денеска најави дека…

Бугарија нема да ги запре испораките на…

Извршниот директор на бугарската државна компанија Булгартрансгаз,…