Протест на грчките земјоделци на границата со…

Симболичен и мирен протест, без да биде…

Поради нерасчистен снег на македонска страна, товарни…

Неисчистен снег на македонската страна од граничниот…

Советот на Европа ја критикува Финска за…

Финска го затвори својот последен премин со…

(Видео) На границата помеѓу САД и Канада…

На границата помеѓу САД (Државата Њу Јорк)…

Жители на Финска протестираат поради затворањето на…

Граѓаните на Лапеенранта во Финска рекоа дека…

Киев: Демонстрантите во ЕУ ја блокираа помошта…

Полските превозници ја запираат испораката на гориво…

Австрија го продолжува рокот за гранична контрола…

Австриското Министерство за внатрешни работи соопшти дека…

Во пограничен инцидент во Кашмир загина индиски…

Во вчерашната престрелка помеѓу индиските и пакистанските…

Египет: Има лесно повредени во ненамерниот израелски…

Египетската војска соопшти дека има лесно повредени,…

Франција ги зајакна полициските сили долж границата…

Франција денеска распореди хеликоптер на царинската полиција…