Во Берово наврна 14 литри дожд на…

Изминатото деноноќие најмногу дожд наврнал во Берово,…

Реки по улиците: Хаос и поплави во…

Турскиот главен град Анкара синоќа беше погоден…

Нигерија: Над 100 затвореници избегаа откако дождовите…

Најмалку 118 затвореници побегнаа од затвор откако…

Толку од сонцето: Еве кога ќе врне…

Времето ќе биде сончево и топло со…

Земете си чадор: И денес нѐ очекува…

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

До среда топло, од четврток дожд!

Во текот на работната седмица времето ќе…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Од среда дожд и снег!

До вторник до крајот на денот ќе…

Албанија од увозник, по дождовите, стана извозник…

Обилните и интензивни врнежи од дожд овозможија…