Понесете си чадор: Дожд во четврток и…

УХМР информира дека продолжува периодот на стабилно…

ОГРОМНИ КОЛИЧИНИ: 64 л/м2 наврнале во Струмица,…

Од УХМР известуваат за наврнат воден талог…

Во Берово вчера наврнале 57 литри/м2 дожд

УХМР вчера соопшти дека во невремето во…

Известување од УХМР: Еве каде врнеше најмногу…

Од УХМР известуваат за наврнат воден талог…

Метео: Свежо и врнежливо време

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео предупредување: Обилни врнежи во текот на…

Денес попладне и во текот на ноќта…

Нестабилно време со пороен дожд и грмежи…

Нестабилно време со пороен дожд и грмежи…