Русите освоија уште две области во Доњецк…

Руските војници ги ослободија Отрадовка и Веселаја…

Официјално: Думата гласаше ЗА влегување на Доњецк,…

Руската Државна Дума предмалку изгласа ратификација на…

Објавени договорите за прием на четирите региони…

Објавени се договорите со регионите на ДНР,…

Думата утре ќе пресече: Новите ентитети ќе…

Доњецката и Луганската народна република, Запорожје и…

Думата разгледува конечно влегување на украинските региони…

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, вети дека…

(Фото) Се пишува историја: Лидерите на Доњецк,…

На церемонијата на потпишување договори за пристапување…

Русија ќе ги смета нападите на ослободените…

Доњецката и Луганската народна република, Запорожје и…

Лидерите на Доњецк и Луганск заминаа во…

Лидерите на Доњецката и Луганската народна република,…

(Фото) Прелиминарни резултати од референдумите: Украинските региони…

Референдумите во регионите Доњецк, Луганск, Запорожје и…

Доњецк го постигна цензусот: 55% излезеност на…

Излезноста на референдумот за приклучување на Народната…