Абазовиќ: Со задоволство ќе бидам опозиција

Црногорскиот премиер во заминување, Дритан Абазовиќ, денеска…

Драма во Будва: Фрлен солзавец во дискотека…

Рано утринава дошло до инцидент во дискотека…

Закани по животот на Абазовиќ: “Чувај се…

На социјалната мрежа „Тик-Ток“ е констатирана закана…

Ќе влезат пред нас? Абазовиќ очекува Црна…

Вечерва победи европска, граѓанска и еколошка Црна…

Абазовиќ: Главна цел на земјите од Западен…

Главна цел на земјите од Западен Балкан…

Абазовиќ: Зошто ви пречат Србите во Црна…

Оние кои се за статус кво во…

Се сретнаа двајца премиери-Албанци: Црна Гора нема…

Црногорскиот технички премиер Дритан Абазовиќ денеска изјави…

(Видео) Абазовиќ си се изнасмеа на своја…

Премиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ, во…

Абазовиќ смета дека ќе има втор круг…

Премиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ, во…

Абазовиќ пресече: Нема договор за Влада ако…

Абазовиќ: Санкции против Русија или нема договор…