Итен прекин на огнот! Путин и претседателот…

Претседателите на Русија и Египет, Владимир Путин…

Египет ќе ја отвори границата за хуманитарна…

Претседателот на Египет, Абдел Фатах ал-Сиси одобри…

Во Египет собир на приврзаници на Сиси…

Неколку илјади приврзаници на египетскиот претседател Абдел…

Египет: Дедоларизација е заедничка цел на БРИКС

Заменик-претседателот на Комитетот за економски прашања на…

Египетските археолози бараат Британија да го врати…

Египетските археолози бараат Британија да го врати…

(Видео) Детали за трагедијата во црква во…

Трагедија во црква во Египет: Првите резултати…

Русија започна со градба на првата нуклеарна…

Руската државна нуклеарна корпорација Росатом денеска ја…

Турција со КЛОЦА за ЕУ: Заедно со…

Египет, Турција и Саудиска Арабија планираат да…

Бајден сака да ги поттикне Кина и…

Претседателот Џо Бајден во петок ќе ја…

Египет и Изреал ќе го зголемат снабдувањето…

Европската Унија (ЕУ), Египет и Израел денеска…