(Видео) Борел остро: Неисполнување на договорот од…

Овие обврски кои се денес договорени ќе…

Заврши тирлатералната средба меѓу Вучиќ, Курти, Борел…

Трилатерална средба меѓу претседателот на Србија, Александар…

Без коментар – Борел: Со промена на…

Македонија е добар пример за мултиетничко општество…

Борел: Каде и да погледнете во Македонија,…

Македонија е добар пример за мултиетничко општество…

Жозеп Борел денеска во посета на Македонија

Високиот претставник на ЕУ за надворешни работи…

ЕУ глуми НАТО: Заеднички ќе набавува оружје…

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика…

Борел кажа дека Вучиќ и Курти пиеле…

Тензична беше средбата меѓу Вучиќ и Курти…

Кој ќе попушти? Борел се надева на…

Европскиот комесар за надворешна политика и безбедност,…

Борел: Целта на новите санкции е да…

Високиот претставник на Европската унија за надворешна…

Борел ќе ги седне на маса Вучиќ…

Високиот претставник на ЕУ Жозеп Борел потврди…