(Вознемирувачко видео) Седум туристи загинаа, 32 се…

Најмалку седум лица загинаа, три се водат…

Во немирите во Казахстан досега загинале 164…

Бројот на загинатите за време на немирите…

Пукање на новогодишна забава во Мисисипи –…

Најмалку тројца загинати и четворица повредени во…

МВР со детали за вчерашната трагедија во…

Во Полициската станица Гостивар вчера во 13.30…