Нов неславен рекорд во САД: Регистрирани најмалку…

Соединетите Држави пријавија најмалку 1,13 милиони нови…

Повторно високи бројки денес: Регистрирани над 800…

Министерството за здравство информира, согласно податоците од…

Повторно катастрофални бројки: Речиси 1400 новозаразени денес,…

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот…

Катастрофа: Над 1300 новозаболени денеска…

Министерството за здравство информира, согласно податоците од…

Што се случува во САД? – Регистрирани…

Во текот на изминатите две недели, бројот…

Нов црн рекорд во Англија – Над…

Англија денеска објави рекордно висок дневен број…

Регистрирани 542 нови случаи на Ковид-19 во…

Министерството за здравство информира, согласно податоците од…

Во Грција регистриран рекорден број на новозаразени…

Вчера Грција забележа нов рекорден број на…

Регистрирани над 400 заболени од Ковид-19 во…

Министерството за здравство информира, согласно податоците од…