(Видео) Кадиров им се закани на Украинците:…

Чеченскиот лидер Кадиров апелираше до СБУ и…

САД се закани: Ќе ја затвориме секоја…

Кинеските компании кои се противат на американските…

БЕСА со закана до власта: Веќе нема…

Нема да дозволиме преседаните на актуелното мнозинство…

Русија со остро предупредување за странските платеници:…

Руското Министерство за одбрана ги предупреди странските…

Србин се јавил во ТВ емисија да…

Човек од Србија пред неколку дена се…

Откриен Тројански астероид во орбитата на Земјата…

Астрономите открија присуство на таканаречен тројански астероид…

Јовевски доби писмо со закани од терористичка…

Јавниот обвиител на РМ, Љубомир Јовевски, соопшти…

„Ќе си пykaaт во нога“: Зakaната на…

Доколку се остварат заканите на американскиот претседател…

Опacно е, постои вистински pизик од вojна:…

НАТО го охрабрува агресивното однесување на Украина…