Во понеделник ќе се одлучува за замрзнување…

Задутре ќе се одлучува дали ќе се…

Можно е замрзнување на цената и на…

 Идната недела ќе се направат анализи и…

Можно е замрзнување и на други цени…

Премиерот Димитар Ковачевски уште еднаш повтори дека…

Добри вести: Од вторник замрзнува цената на…

Во вторник ќе се замрзне цената на…

Цените на основните прехранбени продукти остануваат замрзнати…

Владата вчера донесе одлука до 28 февруари…

Цените на основните прехранбени продукти ќе останат…

Министерот за економија, Крешник Бектеши на својот…