Лекарите незадоволни: Планираното покачување на платите во…

Синдикатот на Клинички центар соопшти дека планираното…

Здравството нема да преживее ако лекарите се…

Професорката Марија Ралева од Катедрата за психијатрија…

Здравствени придобивки од пивото: 10 причини зошто…

Конечно и љубителите на пивото може да…

Матичните лекари повторно добија „датум за датум“:…

Матичните лекари нема да продолжат со протести…

Протест на докторите денеска – ќе се…

Матичните лекари во земјава денеска нема да…

Започнува „скрининг“ на населението: Ќе дознаеме колку…

Од денеска почнува скрининг-тестирањето по случаен избор…

Дневен ковид биланс: 1.348 нови, 196 реинфекции

Министерството за здравство информира, согласно податоците од…

Државното здравство крахира – Приватното формира посебна…

Во рамки на Сојузот на стопански комори…

(Во живо) Свазиленд има подобра здравствена заштита…

Во втората сезона на Тешки муабети опширно…