Затвореник избеган од „Идризово“ го убил човекот…

Полицијата денеска поднесе кривична пријава против Ф.У.…

И овој да не сакал да бега?…

Во текот на вчерашната вечер, околу 20:30…

(Видео) Полицајците му помагале на убиецот да…

Единицата за корупција во Сектор за криминалистички…

ПРИТВОР за командирот и двајцата полицајци на…

Притвор им е одреден и на двајцата…

Најнова вест: Полицаецот ранет во грабнувањето на…

Полицаецот кој беше ранет при филмското грабнување…

Ексклузивно: Познат идентитетот на грабнатиот затвореник од…

Официјално, еден од затворските службеници кои го…

(Фото) Врие од полиција по филмското грабнување…

Филмско грабнување на затвореник вечерва кратко после…

ВО ЖИВО ОД ИДРИЗОВО: ДЕТАЛИ ЗА ФИЛМСКОТО…

Филмско грабнување на затвореник се случило вечерва…

Најнова вест: Врие од полиција околу Идризово,…

Зголемено полициско присуство во близина на затворот…

ЗА УЧЕНИЦИТЕ НЕМА ЗА КИФЛА, затворениците ќе…

Најголемиот затвор во земјава ќе набави 13…