Жителите на Белорусија, Казахстан и Молдавија ќе…

Владимир Путин им олесни на жителите на…

Страшна несреќа во рудник во Казахстан, има…

Шеснаесет рудари загинаа во несреќа во рудникот…

Казахстан до крајот на годината ќе отвори…

Казахстан до крајот на 2023 година ќе…

Украински амбасадор се извини за изјавата дека…

Украинскиот амбасадор во Казахстан и се извини…

Казахстанскиот претседател контра Путин: Не ги признаваме…

Претседателот на Казахстан, Касим-Жомарт Токаев, рече дека…

(Видео) Страшно: Силниот ветер помести цел авион…

Силен ветер го придвижи авионот на аеродромот…

Ќе пукнат од љубомора: Рускиот успех во…

Успехот на Русија во рамките на мисијата…

Цели држави во мрак: Казахстан, Киргистан и…

Централноазиските држави Казахстан, Узбекистан и Киргистан се…

Украдени над 40 тела од мртовечниците во…

Во деновите на вооружените смртоносни безредија во…

Пocледната шарена peволуција

Тоа што се случи во Казахстан се…