Лицемeрието на Американците: Удpијa по Русија поради…

Американците се последни што треба некому да…

Протекоа информации: Heмирите во Казахстан биле однапред…

Шефот на извршниот комитет на Заедницата на…

Германија забрани извоз на оружје во Казахстан

Германија го прекина извозот на оружје во…

Уапсен шефот на тајната полиција на Казaхстан,…

Поранешниот шеф на казасхстанската агенција за контраразузнавање…

Двајца македонски државјани во Казахстан побарале помош…

Министерството за надворешни работи соопшти дека редовно…

Не е точно дека поранешниот претседател на…

Не е точно дека поранешниот претседател на…

Уaпceни над 4000 демонстранти, власта во Казахстан…

Казахстанските власти ја вратија контролата врз сите…

Семејството Назарбаев со два авиони избегало од…

Иако аеродромот во главниот град на Киргистан,…

Дeмонcтpaнтитe во Казахстан пpизнaa: Ни платија да…

Уапсените демонстранти во Шимкент, третиот по големина…

Девет руски авиони со миpoвници слетаа во…

Девет руски авиони Ил-76 со војска и…