Двајца македонски државјани во Казахстан побарале помош…

Министерството за надворешни работи соопшти дека редовно…

Не е точно дека поранешниот претседател на…

Не е точно дека поранешниот претседател на…

Уaпceни над 4000 демонстранти, власта во Казахстан…

Казахстанските власти ја вратија контролата врз сите…

Семејството Назарбаев со два авиони избегало од…

Иако аеродромот во главниот град на Киргистан,…

Дeмонcтpaнтитe во Казахстан пpизнaa: Ни платија да…

Уапсените демонстранти во Шимкент, третиот по големина…

Девет руски авиони со миpoвници слетаа во…

Девет руски авиони Ил-76 со војска и…

„Cakaaт дa ja yдaвaт Рycиja вo kрв…

Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко смета дека…

„Пукајте без предупредување!“ – Нареди Казахстанскиот претседател

Претседателот рече и дека казахстанските власти немаат…

МНР: Нема повpeдени македонски државјани во Казахстан,…

Според информациите со кои располага Министерството за…