Градоначалникот Ѓорѓиевски обезбеди празничен ручек за 350…

350 хуманитарни оброци донираше денес градоначалникот на…

(Видео) Ѓорѓиевски на увид во расчистувањето на…

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски,…

(Фото) Автомобил влета во маркет во Кисела…

Сообраќајна несреќа пред малку се случи во…

Ѓорѓиевски: Стопиран е планот за Расадник, сите…

Градоначалникот на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, денес…

„Вечерва се потрудивме да уkpaдеме уште некоја…

Градоначалникот на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски, денес,…

Мицкоски им подели пакетчиња на децата во…

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска подели…

Завршил со тешки повpeди: 32 годишен работник…

На 25.12.2021 во 13,45 часот било пријавено…

(Фото) Започна асфалтирањето на улицата „Наум Охридски”…

Нанесен е првиот слој асфалт на улицата…

(Фото) Уште една депониja во Кисела Вода…

Градоначалникот на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски се…