Шестмина повредени во сообраќајка во скопска Кисела…

Синоќа околу 23 часот во скопската населба…

Патот во Драчево е полн со дупки…

Патот кој води до село Количани, делот…

Прегазеното девојче во Кисела Вода им подлегна…

Почина девојката којашто завчера беше прегазена на…

Левица: Наместо капитални инвестиции, нови 54 вработувања…

Од политичката партија Левица реагираат на годишниот…

Драчево демолирано, дрвја по општинските улици

Краткотрајното невреме кое попладнево го зафати Скопје…

БРУКА, протече разговор од Вибер група на…

Дека нападите кон градоначалничката Данела Арсовска и…

Ѓорѓиевски е функционално неписмен, велат од Град…

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски е функционално неписмен и…

(Фото) Тешка сообраќајна несреќа во Кисела Вода!

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва во…

Страшно: Нож и електрошок пронајдени кај ученик…

МВР информира дека вчера во 18.20 часот…

Полицијата фати крадец на дело во Кисела…

На 22.04.2023 во 00:05 часот на ул.„Антон…