Лавров: Крај на „500-годишната доминација“ на Западот

Формирањето на мултиполарен свет е објективен тек…

Путин: Доминацијата на западните банки се ближи…

Според рускиот претседател, новите технологии му се…

Oваа пролет се очекува крајот на корона…

Дали на пандемијата со коронавирусот навистина и…

(Видео) Даниловски бара кpaј за ceртификатите и…

Можно е да регистрираме и две и…

Рускиот претседател на Академијата на науки: Пандемиjaта…

Пандемијата на корона вирусот ќе се превтори…

СЗО: Можно е пандемијата да заврши во…

Генералниот секретар на Светска здравствена организација, Тедрос…