Захарова ги предупреди Вашингтон, Лондон и Брисел:…

Официјалната претставничка на Министерството за надворешни работи…

Омилената новинарка на Путин: Имам видео, Германците…

Главниот уредник на Спутник и РТ, Маргарита…

Путин: Крим и Севастопол се неразделен дел…

Крим и Севастопол се составен дел на…

Карлсон: Путин попрво би започнал нуклеарна војна…

Американскиот новинар Такер Карлсон, кој го интервјуираше…

Руската војска го осуети новиот украински план…

Поморската авијација пронашла и уништила украински глисер…

Залужни: Војната е во ќор-сокак, според пресметките…

Врховниот командант на вооружените сили на Украина,…

(ФОТО) ОГРОМНА ЕКСПЛОЗИЈА ВО КРИМ!

На социјалните мрежи објавена е снимка на…

Украина тврди дека го убила командантот на…

Украинската армија денес тврдеше дека го убила…

НОВ УКРАИНСКИ НАПАД со дронови на Москва…

Русија објави дека спречила координиран украински напад…

Соборени 11 украински беспилотни летала над Крим

Единаесет украински беспилотни летала се соборени од…