Шефот на Пентагон: Помагањето на Украина е…

Американскиот министер за одбрана Лојд Остин предупреди…

Шефот на Пентагон позитивен на Ковид-19

Секретарот за одбрана на САД, Лојд Остин…

Првпат по почетокот на кризата, разговараа Шојгу…

Американскиот секретар за одбрана Остин разговараше со…

Остин тврди: Путин не сака конфликт со…

САД не веруваат дека рускиот претседател Владимир Путин сака…

Американскиот министер за одбрана: Нема да дозволиме…

На денешната средба во американската воена база…

Американскиот министер за одбрана позитивен на коронвирусот…

Американскиот министер за одбрана Лојд Остин во…