Остин откри: Еве кога Украина ќе влезе…

Американскиот секретар за одбрана, Лојд Остин, денеска изјави дека…

Американскиот секретар за одбрана во посета на…

Американскиот секретар за одбрана Лојд Остин порача денеска дека…

Шефот на Пентагон: Помагањето на Украина е…

Американскиот министер за одбрана Лојд Остин предупреди…

Шефот на Пентагон позитивен на Ковид-19

Секретарот за одбрана на САД, Лојд Остин…

Првпат по почетокот на кризата, разговараа Шојгу…

Американскиот секретар за одбрана Остин разговараше со…

Остин тврди: Путин не сака конфликт со…

САД не веруваат дека рускиот претседател Владимир Путин сака…

Американскиот министер за одбрана: Нема да дозволиме…

На денешната средба во американската воена база…

Американскиот министер за одбрана позитивен на коронвирусот…

Американскиот министер за одбрана Лојд Остин во…