(Видео) Морбидно: Откриена масовна гробница во Мариупол,…

Во Мариупол е откриена масовна гробница на…

Русите го деминираа Мариупол: Животот се враќа…

Руското Министерство за одбрана денеска соопшти дека…

Хорор во Мариупол: Пронајдени 200 тела под…

Работници кои копале во урнатини на станбена…

Шојгу го извести Путин: “Азовстал” и Мариупол…

Територијата на Азовстал е целосно ослободена, соопшти…

СЗО предупредува: Можна епидемија на колера во…

СЗО: Можна епидемија на колера во Мариупол…

(Видео) Жителка на Мариупол: Зеленски е дворски…

Руските медиуми објавија видео на кое се…

(Видео) Во биолабораторија во Мариупол откриена колекција…

Во санитарно-епидемиолошката лабораторија во Мариупол беше откриен…

(Видео) Заробениот Хрват кој бил платеник во…

Заробениот од руската војска во саботата хрватски…

Верешчук: Педесет цивили, меѓу кои и жени…

Педесет цивили беа евакуирани во нов голем…

(Видео) Војната не носи ништо добро –…

„Закопавме парче месо и крст што ги…