Ѓукановиќ: Ни треба одговорна Влада не ринге,…

Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ изјави…

Ѓукановиќ: Националисти бараат прекројување на границите на…

Денес, националистите повторно се обидуваат да ја…

Абазовиќ брутален: Или јас или Ѓукановиќ ќе…

Абазовиќ: Она што се случува вечерва во…

Целта на “Отворен Балкан” е исчезнување на…

Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ го…

И на нив да не им носи…

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска ја…

Ѓукановиќ: Подгорица е заинтересирана за евроинтеграција

Црногорскиот претседател, Мило Ѓукановиќ денеска изјави дека…

Загриженост и кај црногорскиот претседател: Србија се…

Црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ рече дека „предупредувањето…

Претседателот на Црна Гора позитивен на коронавирусот

Претседателот на Црна Гора Мило Ѓукановиќ е…