(Видео) Гледаме во Украина, а цела Европа…

„Долу Маја Санду!“, „За пријателство со Русија!“…

Молдавија ја продолжи вонредната состојба за 60…

Парламентот на Молдавија гласаше за продолжување на…

Молдавската претседателка на посета во Украина

Молдавската претседателка Маја Санду денеска е во…

Амбасадор на Молдавија: Во следните шест години…

Амбасадорот на Молдавија во Романија, Виктор Чирила,…

Санду: Немам информации дека Русија планира да…

Молдавската претседателка Маја Санду рече дека нема…

Русија: Прифаќањето на Украина и Молдавија како…

Русија во петокот рече дека одлуката на…

Санду: Ова е историски ден за Молдавија

Претседателката на Молдавија Маја Санду вечерва изјави дека потегот…

Парламентот на ЕУ ги поддржа Украина и…

Лидерите на ЕУ се во Брисел за…

Додон: Молдавија ќе добие кандидатски статус, ама…

Молдавија ќе добие статус на кандидат за…

Јоханес Хан изрази надеж дека Бугарија ќе…

Европскиот комесар за буџер, Јоханес Хан очекува…