Претседавач на ОБСЕ на кој ФБ профилот…

Министерот за надворешни работи на Македонија, Бујар…

Руската мисија во ОБСЕ го подбра Османи:…

Македонскиот министер за надворешни работи, Бујар Османи…

(Видео) Османи на средба со граѓани во…

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, во…

Захарова “го пеплоса” ОБСЕ: Водат дипломатија на…

ОБСЕ е ангажирана во дипломатијата на „политичките…

Османи ќе ја презентира програмата на Македонија…

На 12 јануари во Виена, министерот за…

Претседавањето со ОБСЕ ќе ја чини Македонија…

Претседавањето со ОБСЕ ќе ја чини Македонија…

Украинскиот премиер ѝ го честиташе претседавањето на…

Украинскиот премиер Денис Шмихал ѝ честиташе на…

ДУИ го поздравува претседавањето на Македонија со…

Демократска Унија за Интеграција го поздравува претседавањето…

Османи: Украина ќе биде главен приоритет во…

Украина ќе биде главен приоритет и клучно…

А не беа Преспанскиот и бугарскиот договор?…

„Од први јануари нашата држава и официјално…