СЗО предупредува: Секој втор Европеец ќе има…

“Растечкиот бран“ на инфекција со сојот омикрон низ…

Најавени нови мерки поради Омикрон во вторник

Кратење на периодот на самоизолација од 10…

Хрватски епидемиолог предупредува: Во наредните денови ќе…

Хрватскиот епидемиолог, д-р Дијана Мајер предупредува дека…

Омикрон потврден кај девет пациенти во Македонија…

Омикрон варијантата на КОВИД-19 забрзано се шири…

Здравствени експерти од САД: Откриени нови симптоми…

Инфекцијата со новата варијанта на корона вирусот…

Наставата во САД продолжи онлајн – Омикрон…

Илјадници училишта во САД го одложија враќањето…

Британската влада прави вонредни планови за функционирањето…

Владата на Велика Британија прави планови за…

Фаучи предупредува: Новиот „Омикрон“ сој поради високата…

Главниот специјалист за инфективни болести на САД,…

Фаучи: Сојот омикрон во САД на максимум…

Ентони Фаучи, главен медицински советник на претседателот…

ФДА: Брзите антигенски тестови за Ковид-19 се…

Брзите домашни антигенски тестови за Ковид-19, кои…