Лекарите незадоволни: Планираното покачување на платите во…

Синдикатот на Клинички центар соопшти дека планираното…

ССМ ги подбра пратениците: Со име и…

Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) денеска…

Директори и членови на УО земале поголеми…

Премиерот Димитар Ковачевски, говорејќи за потребата од реформа…

Универзитетските професори со предупредувачки протест: Ако не…

Сојузот на синдикати на универзитетот „Свети Кирил…

Денеска ќе се утврдуваат платите на вработените…

Во Министерството за труд и социјална политика…

(Фото) Ковачевски зема поголема плата од Заев…

Владата ги објави примањата на премиерот Ковачевски…

По договорот на СОНК со Владата, СДСМ…

„Се потврди дека само преку дијалог може…

Тренчевска: Зголемувањето на платите за 12% нема…

Министерката за труд и социјална политика, Јована…

Битиќи: Им кажав на синдикатите, платите ќе…

„Им кажав јас на претставниците од синдикатите…

Дали ќе има уште еден штрајк? Владата…

Властите и ССМ го започнаа социјалниот дијалог…