Страшно: 18 годишен гостиварец се обидел да…

На 22.10.2022 во 01.50 часот во Гостивар,…

21-годишна девојка физички нападнала полицаец во Скопје

На 01.10.2022 околу 24 часот пред угостителски објект на…

Полицаец прегазил пешак со службено возило

Полицаец со полициско возило „дачија“ вчера удрил…

(Фото+видео) ПОЛИЦИСКА БРУТАЛНОСТ НА ДЕЛО: Одговорност од…

Полициската држава и бруталност вечерва се гледа…

Правдата ќе биде задоволена: Поднесена кривична пријава…

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и…

Полицаец му се заканувал на сопствениот брат…

На 11.04.2022, полициски службеници од Полициската станица…

Наместо да спречува крадел: Полицаец и вработен…

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и…

Повреден полицаец од Куманово: Несовесен возач го…

Полициски службеник од Куманово е повреден откако…

Драма: Неверојатно храбар полицаец апси напаѓач кој…

Ова е шокантниот момент кога маж среде…