САД свечено ја отвори постојаната воена база…

Американските копнени сили денеска ја добија својата…

Српски аналитичар: Полска се подготвува за војна,…

Во интервју за МОНДО, српскиот воено-политички аналитичар…

Белорусите тврдат: Полски разузнавачи се вклучени во…

Комитетот за државна безбедност (КГБ) на Белорусија…

Полска е подготвена да ги обучува украинските…

Полскиот премиер Матеуш Моравјецки за време на заедничката прес-конференција…

Говор на Бајден во Варшава: Киев стои…

Американскиот претседател Џо Бајден попладнево одржа голем…

Дуда: Путин ќе ја добие војната ако…

Анджеј Дуда, полскиот претседател даде интервју за…

Кадиров ги открива плановите: По Украина, Полска…

Рамзан Кадиров се прашува што ќе се…

Дуда: Ќе кренам железна завеса до небо…

Во своето обраќање до медиумите, Дуда истакна…

Полска: Ќе создадеме помала коалиција на земји…

Доколку Германија не се согласи да испрати…

Зеленски ја пофали Полска за донациите на…

Зеленски се надева дека понудата на Полска…