Португалската влада падна поради корупциски скандал: Премиерот…

Португалскиот премиер Антонио Коста денеска поднесе оставка…

Португалскиот МНР го охрабрил Османи да го…

На маргините на 78-то заседание на Генералното…

Драма во Португалија: Маж уби три лица…

Маж денеска уби три лица, а потоа…

Македонските ракометари повторно поразени од Португалија

Македонската ракометна репрезентација го запиша вториот пораз…

Лазаров објасни зошто Манасков не е во…

За оние што не ги следат толку…

Скандал во Португалија: Речиси 5.000 малолетници биле…

Од 1950 година најмалку 4.815 малолетници биле…

Португалија демантира: Роналдо не се заканил со…

Португалската фудбалска федерација (ФПФ) ги демантираше денеска…

Португалија ја згази Швајцарија со 6:1

Фудбалската репрезентација на Португалија е последниот патник во четвртфиналето…

Шамар од Португалија: ЕУ не може да…

Европската Унија не може да ги исполни…

Шефот на португалската дипломатија утре во посета…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи утре ќе биде…