Шефот на португалската дипломатија утре во посета…

Министерот за надворешни работи Бујар Османи утре ќе биде…

Португалскиот премиер: Дебата за кандидатурата на Украина…

Португалскиот премиер, Антонио Кошта денеска предупреди дека…

ЕУ со помош за Шпанија и Португалија…

Европската унија им одобри на Шпанија и…

Португалија ќе се испречи и пред ракометарите:…

Најдобрата македонска репрезентација денеска со жрепка ги…

Фернандеш незадоволен: Португалија одиграла далеку подобри натпревари…

„Португалија одиграла и далеку подобри натпревари од…

Повеќе среќа следниот пат: Македонија изгуби од…

Заврши фудбалскиот сон на Македонија. Нашиот национален тим…

(Видео) Алисоки “му се пушти” на Жота:…

Репрезентациите на Португалија и Македонија се надигруваа…

(Видео) Португалија ја дуплираше предноста

Фудбалската селеција на Португалија успеа да ја…

Португалија води со 1 спрема 0

Во 32 минута, Бруно Фернандеш ја затресе…

(Видео) Прво промашување на Роналдо: Македонија се…

Кристијано Роналдо, првата ѕвезда на Португалија ја…