(Видео) АЛАРМАНТО! Кој го загадува прилепското вештачко…

Вистинска еколошка катастрофа му се случува на…

УЖАС: Дедо од Прилеп ја силувал неговата…

Дедо од Прилеп ја силувал неговата малолетна…

16-годишник во Прилеп фатен со дрога

Релативно мирна Новогодишна ноќ со неколку интервенции…

Првото бебе во Прилеп е девојче, во…

Во весела атмосфера и со многу желби…

Прилепчанец се заканувал и го вознемирувал семејството…

Основното јавно обвинителство Прилеп поведе постапка против…

20-годишен прилепчанец го претепал својот татко

20-годишно момче се сомничи дека го претепал…

Прилепска гимназија забрани хеланки, кратки пантолони, долги…

Прилепската гимназија „Мирче Ацев“ на својата официјална…

Општина части, плаќа народ… 141,5 МИЛИОНИ ДЕНАРИ…

Додека има овци, ќе има и волна,…

Силното невреме направи пустош во прилепско

Вчерашното силно невреме со врнежи од град…

Прегазена старица во Прилеп

Старица на 83 годишна возраст е тешко…